Remek napja volt/lehetett/lehetett volna annak, aki részt vett/ volna ma a SEAGULL Család és KarrierPONT programján, melyet elsősorban a szociális területen dolgozó szakembereknek ajánlottunk. A szakmai tartalmat konzorciumi partnerünk, az IFKA szakemberei – Csiszka Noémi vezetői coach, kognitív viselkedésterápiás konzultáns és Cserey Miklós szervezet- vezetési tanácsadó, tréner, HR tanácsadó biztosították. Aki ismeri őket, tudja, mit kaphat… JÓT!!!
A mai ONLINE workshop is megerősített minket, résztvevőket abban, hogy meg kell engednünk magunknak vagy a munkatársainknak azt a luxust, hogy kiszakadunk egy-egy félnapra a munkából –és foglalkozunk magunkkal, a szakmánkkal, azzal, hogy lehetünk jobbak, hogy érezhetjük jobban magunkat a világban- hozzájárulva ezzel ahhoz, hogy a munkatársainkat, ügyfeleinket az eddigieknél is jobban tudjuk segíteni.

A meghirdetésben olvashattátok, hogy – az „Esélyteremtés nőknek- Nógrádban” projektnek köszönhetően egy négyrészes programsorozat kezdődött, melynek ma volt az első délelőttje.
A téma a „Tranzkcióanalízis a segítői munkában” címmel került meghirdetésre. A témáról mindenki tanult a képzése során, ezért nem az volt a trénerek, moderátorok, előadók célja, hogy bárki fejébe tölcsérrel tudást töltsön – bár, aki erre vágyott, kaphatott elméleti hátteret is. A résztvevői kör- segítő szakmában dolgozók, családsegítők, pszichológus, felnőttképző, coach, szociálpedagógus, szociológus – mindenki azt erősítette meg, hogy mindnyájunknak nagy szüksége van a saját élményen alapuló tapasztalatcserére, beszélgetésre. AHA élményeink voltak a Berne –féle „ÉN –állapotok” azonosítása során, főleg a moderátorok által felett kérdések, kiscsoportos beszélgetések kapcsán. Nagyon érdekes volt, ahogy a „FELNŐTTI – a GYERMEKI- a SZÜLŐI ÉN-ÁLLAPOTOKAT azonosítottuk a beszélgetések során.
Csak azt sajnáltam, hogy a csoportban többen voltak az ország minden tájáról mint Nógrádból…pedig a tudásbővítés, az eszköztár bővítése mindannyiunkat segít a mindennapi kommunikációban is, hogy ITT és MOST „jól legyünk!”
Köszönjük Noémi! Köszönjük Miklós!
A lehetőség még nem veszett el teljesen a nógrádi résztvevők számára sem.
A programsorozat következő alkalmán a mindannyiunkat érintő STRESSZ –téma lesz napirenden, szintén ONLINE. Talán nem is a téma, hanem a téma feldolgozása adhat mindannyiunknak muníciót.
Stressz, stressz oldás, a tartós stressz kezelése – 2021. február 23. 9.00 – 12.00
Itt tudtok jelentkezni:
Csatlakozzatok! Bővebb info a sorozatról itt: